שאלות נפוצות

מהו כרטיס ההטבות My City Card ?

MyCityCard הוא כרטיס ההטבות הסלולארי הראשון בעולם (נמצא בהליכי רישום פטנט) הוא אינו תופס מקום בארנק, אלא נמצא אצלכם בטלפון החכם ואתם מציגים אותו על גבי המסך בזמן הקניה. הכרטיס מעניק הטבות אך ורק בעסקים קטנים (המהווים מעל 80% מהעסקים בעיר). כשמדובר בעיר שלכם, מדובר על הטבות ייחודיות אך ורק לתושבי העיר המציגים את MyCityCard של העיר שלהם.

כשמדובר בעיר שאינה עיר מגוריכם, מדובר על כך שישנם עסקים, שבנוסף להטבות המיועדות רק לתושבי עירם,  מציעים הטבות ומבצעים, המיועדים לכלל מחזיקי כרטיס MyCityCard, הנמצאים במקרה בסביבתם.

 

האם כל עסק יכול להצטרף למערכת My City Card ?

רק עסקים קטנים רשאים להצטרף למערכת. זהו מיזם המיועד לעסקים קטנים בלבד! לפיכך, עסק השייך לרשת ארצית, או אזורית, בין אם בזכיינות ובין אם בבעלות – לא רשאי להצטרף. זהו חלק מרכזי ממהות הפרוייקט – קידום עסקים קטנים בעיר שלהם. לידיעתכם – מעל 80% מהעסקים בעיר שלכם הם עסקים קטנים.

(“עסק קטן” מוגדר אצלנו כעסק שיש לו עד 3 סניפים ולא יותר מ- 50 עובדים. כמו כן, התאגדויות של מספר עסקים קטנים בענף מסויים, לצורך הוזלת עלויות הקניה מספקים גדולים, אינה נחשבת רשת, כל עוד הם מתחרים זה בזה ולא פועלים כזכיינים המפעילים כוח שיווקי מרוכז כנגד מתחרים אחרים באותו ענף)

 

ואם אני עסק קטן אבל יש לי עוד מספר סניפים?

אם אתם עסק קטן ויש לכם בסה”כ לא יותר משלושה סניפים בפריסה ארצית, ואינכם מעסיקים יותר מחמישים עובדים, תוכלו הצטרף למערכת MyCityCard. אולם אנו שומרים לעצמנו את הזכות להסיר את העסק שלכם, במידה ויתברר כי העסק שלכם דומיננטי מדי ומאפיל על עסקים קטנים בעיר שלכם.

 

ואם כשהצטרפתי למערכת MyCityCard הייתי עסק קטן, ועכשיו גדלתי והפכתי לרשת?

ראשית, אנו שמחים שהעסק שלך מתפתח ויש לך יותר משאבים לקידום העסק שלך.

באופן עקרוני, הפרוייקט מיועד עבור עסקים קטנים בלבד, אולם היות והצטרפת אלינו כעסק קטן, תוכל להשאר כאן עם עד 3 סניפים, כל עוד לא תגדל מעבר לשלושה סניפים, ובכל מצב – יהיה זה כפוף לשיקול דעתנו. כל עוד לא נחוש שהעסק הופך גדול וחזק מדי ברמה העירונית, כך שהוא מאפיל על אותם עסקים קטנים בקטגוריה שלו.

 

למה כדאי לי כבעל עסק לתת הטבות ולהצטרף למערכת MyCityCard ?

את כרטיס MyCityCard יכולים כל תושבי העיר להוריד בחינם בחנויות האפליקציות של אפל ושל גוגל. מבדיקות שערכנו, הסתבר שהרעיון של העדפת עסקים קטנים שמעניקים הטבות לתושבי העיר רק בגלל שהם תושבי העיר בה הם פועלים, מתקבל באופן חיובי ביותר על ידי תושבי העיר ולכן הם בהחלט מביעים עניין להשתמש במערכת ולגמול לאותם עסקים שנמצאים בה ומעניקים להם הטבות המפלות אותם לטובה. (חשבו על עצמכם – האם לא הייתם מגלים העדפה לרכישה בעסקים קטנים בעיר שלכם שמעניקים לכם הטבות, רק כי אתם תושבי העיר בה הם פועלים?)

בנוסף, כוללת המערכת מספר כלים יעילים להזרמת לקוחות לעסק שלכם.

 

מהי הטבת החובה ומה ההבדל בינה לבין הטבות אחרות?

הטבת החובה היא ההטבה הראשונה המופיעה בדף העסק והיא הטבה שבלעדיה, עסק לא יכול להשתתף ולהופיע במערכת MyCityCard.

הטבה החובה היא הטבה שאותה חייב לתת בעל העסק אך ורק לתושבי העיר המציגים את כרטיס My City Card של העיר בנוסף לכל ההטבות והמבצעים האחרים שהוא מקיים בעסק שלו. בשל כך, מטבע הדברים הטבה זו אינה הטבה מאוד גדולה, אבל היא הטבה שבהחלט כיף לקבל. זאת, בניגוד להטבות הנוספות אותן יכולים להציע בעלי העסקים באמצעות המערכת, שהינן הטבות שיכול שלא יהיה בהן כפל מבצעים, בהבדל אחד – הן ניתנות אך ורק בהצגת כרטיס MyCityCard. ההטבות הנוספות יכולות להיות מיועדות גם לכלל מחזיקי כרטיס MyCityCard שאינם תושבי העיר ולא רק לתושבי העיר בה נמצא העסק

 

איזו הטבת חובה אני יכול לתת כבעל עסק או יכול לקבל כתושב העיר?

כאמור, היות והטבת החובה היא הטבה שמצטרפת לכל מבצע והטבה אחרת הקיימים בעסק (כפל מבצעים), אז זו לא תהיה הטבה בסדר גודל מאוד משמעותי, אלא הטבה שנותנת את התחושה שהעסק אכן מפלה לטובה את תושבי העיר בה פועל העסק, על פני מי שאינו תושב העיר.

הטבות אלו יכולות להיות מסוג של הנחה קטנה בכל קניה או בקניה מעל סכום מסויים, לדוגמא 5% הנחה,

קבלת מוצר קטן חינם, או במחיר סמלי בקניה מעל סכום מסויים (לדוגמא – זוג גרביים בקניה מעל 150 ש”ח, כוס קפה בשקל בהזמנה מעל 30 ש”ח וכו)

 

אילו הטבות נוספות אני יכול לתת כבעל עסק  או יכול לקבל כתושב העיר?

בהטבות הנוספות, אותן מציעים עסקים בעלי חבילת פרימיום, אין כל הגבלה. היות וזו הטבה שאינה מחוייבת בכפל מבצעים, הרי שתמיד ניתן לרשום כל הטבה או מבצע שנראה לבעל העסק, ולייעד אותם או לתושבי העיר שלי בלבד, או לכלל מחזיקי כרטיס MyCityCard שמגיעים לעסק. שימו לב שלהטבות ישנו תאריך פג תוקף. בעל העסק יכול לשנותו בכל עת(להאריך או לקצר את התוקף) בסיום התוקף – ההטבה תיעלם מהמערכת.

 

מהי מערכת הודעות המבצע היזומות?

מערכת המסרים היזומה, מאפשרת לבעלי עסקים ששידרגו לפרימיום לשלוח הודעות יזומות על הטבות מבצעים וקופונים – או רק לתושבי העיר שלהם, או לכלל משתמשי MyCityCard הנמצאים בקרבתם. יש לשים לב שהטבות אלו מוגבלות בזמן – ימים ואפילו שעות בודדות.

חשוב לדעת שעל מבצעים אלו להיות מוגדרים בהנחה באחוזים, שכן המשתמשים יכולים להגדיר באפליקציה אלו הודעות מבצעים לקבל לסמרטפון – מעל 10%, מעל 20%, עד מעל 40%.

מספר טיפים לבעלי העסקים: ככל שגובה ההנחה שתתנו גבוה יותר – יותר משתמשים יקבלו את הודעות המבצע ויותר גם יממשו אותן. מומלץ לעשות מבצע על מוצר ספציפי. המערכת מאפשרת להגביל את המבצע לימים ואפילו שעות. אם לדוגמא יש לכם מאפיה והגעתם לסוף יום ואתם מעוניינים להיפטר ממלאי הלחמים שלכם – יש לכם מכשיר מעולה לעשות זאת. אם אתם מעוניינים להגביר מעכשיו לעכשיו את התנועה בחנות שלכם – תנו מחיר כסאח למספר שעות על מוצר מבוקש ואתם מזרימים לקוחות לעסק שלכם.

 

אני בעל עסק, והכל טוב ויפה, אבל אני ומחשב זה לא משהו… איך אתפעל את המערכת?

הפיתוח הטכנולוגי של פרוייקט כולו ארך כשנתיים, מתוכו פיתוח ממשק הניהול של דף העסק, ארך מעל חצי שנה. זאת כי הקפדנו ללא פשרות, שהתפעול יהיה קל ונוח –  במיוחד למי שאינו מתמצא יותר מדי במחשבים.

אם אתם יודעים לתפעל וואטסאפ, פייסבוק וכו. אין לכם בעיה. הכל מאוד פשוט. ניתן לתפעול הן מהסמרטפון, הן מהטאבלט והן מהמחשב הביתי שלכם. למרות זאת, לאחר סיום ההרשמה הראשונית, כשאתם נמצאים בתהליך “הקמת דף העסק”, עדיף ונוח יותר לדעתנו, לבצע זאת ממחשב עם מסך רחב. לנו זה נראה יותר נוח. למרות שמי שרגיל לבצע הכל בסמארטפון, ימצא את ממשק הניהול ידידותי ונוח ביותר גם בסמארטפון. (חשוב לשים לב שלאחר ההרשמה הראשונית, יש להיכנס לאימייל שאיתו נרשמתם ולבצע אימות חשבון. אחרת לא תוכלו להיכנס לממשק הניהול שלכם)

אם אתם נתקלים בבעיה מיוחדת, אתם מוזמנים לפנות למנהל אתר העיר שלכם, המכונה אצלנו “ראש העיר” של MyCityCard והוא ישמח לסייע בידכם. שימו לב שראשי ערים קיימים רק בערים פעילות. אתם יכולים לפנות אליו באמצעות טופס פניה כאן

 

בעיר שלי עדיין אין My City Card, איך ניתן לקדם זאת שגם אצלנו יהיה?

יש לנו תוכנית סדורה של “פתיחת” ערים, התהליך מתחיל באיתור ומינוי “ראש עיר” – מנהל עיר עצמאי,  המנהל באופן כמעט עצמאי, את האתר העירוני של MyCityCard, אשר פועל במקביל לאפליקציה.

“ראש העיר” מתחיל לעבור בין העסקים בעיר ומתניע את תהליך צירוף העסקים הקטנים בעיר, ומהווה את נציג המערכת בעיר, תוך שהוא פועל בהתאם למדיניות הכוללת של MyCityCard

לכן, אם את או אתה, רואים את עצמכם כמי שמעוניינים לקדם את הנושא בעיר שלכם, אתם יכולים להציע את עצמכם לתפקיד, או להפנות אלינו את מי ממכריכם שנראה לכם מתאים – מישהו עם ראיה עסקית, יוזמה ואהבה לאנשים ולעסקים, שמעוניין לקחת חלק במהפכה עולמית חברתית – עסקית, שבמקביל תאפשר לו לפתח עסק אינטרנטי עצמאי משלו, המשתלב במערכת MyCityCard העולמית. מכירים מישהו כזה  – הפנו אותו אלינו.

MyCityCard – טוב לאנשים. טוב לעסקים.

שתף בעל עסק קטן