הקמת דף עסק לאתר ולאפליקצית מי סיטי קארד

הנחיות להקמת דף עסק ותפעול מערכת MyCityCard לעסקים קטנים

הקליקו כאן למצגת הדרכה מפורטת, שאחריה הכל יהיה ברור 

מימשק הניהול של בעל העסק נמצא באתר האינטרנט של המערכת ולא באפליקציה עצמה וזאת מטעמי נוחות ואבטחת מידע.  לניהול העסק באתר הקליקו כאן ואז לחצו על “התחברות” (לא ניתן להרשם כעסק באתר, אלא רק באפליקציה – אם עדיין לא נרשמתם באפליקציה הקליקו כאן, הורידו והרשמו), מלאו את הפרטים הנדרשים, לאחר סיום ההרשמה, עליכם להיכנס לאימייל איתו נרשמתם וללחוץ על כפתור האימות שנשלח אליכם מהמערכת.

אם אתם באפליקציה, תוכלו להיכנס למערכת ניהול העסק באתר דרך קישור “ניהול עסק” הנמצא בתפריט הצד באפליקציה, לבצע “התחברות”, ולהקים או לערוך את דף העסק שלכם, וכן להוסיף הטבות והודעות ישירות מתוך הסמארטפון, מכל מקום בו אתם נמצאים. זהו ממשק מאוד נוח המותאם לעבודה גם מהסמארטפון, אם כי לדעתנו יותר קל לבצע הקמה ראשונית מתוך מסך רחב דוגמת מחשב נייח או נייד).

שימו לב, אנו מדגישים זאת שוב –  לאחר הרשמתכם כעסק, יש להיכנס למייל שלכם ולבצע אימות והפעלה (אקטיבציה) של החשבון שלכם. ללא פעולה זו, לא תוכלו לבצע כניסה למערכת, למרות שנרשמתם אליה. (אם אינכם רואים את ההודעה מאיתנו במייל. נסו לחפשה בתיבת הספאם)

בהזדמנות זו  אנו שבים ומבקשים – אם אינכם עסק קטן, כפי שהגדרנו, או שאתם חלק מרשת, או זכיינים ברשת, אם אתם מעסיקים יותר מחמישים עובדים, או שלעסק שלכם יש יותר משלושה סניפים בארץ – אנא אל נא תרשמו את העסק שלכם למערכת. חסכו מכולנו את אי הנעימות שתהיה כרוכה במחיקת או פסילת עסק שאינו עונה על הקריטריונים שהוגדרו על ידינו כעסק קטן.

לאחר הצטרפותכם, המערכת מציעה 3 סוגי חבילות לבעלי העסקים הקטנים: חינמית, בסיסית ופרימיום (פירוט בהמשך הדף)

תפעול וניהול דף העסק שלכם

הפעלת מערכת ניהול דף העסק מתבצעת באמצעות מימשק הניהול של בעל העסק. מדובר במערכת קלה וידידותית לתפעול. עם זאת, להלן מספר הנחיות וטיפים שיעשו לכם את החיים קלים עוד יותר:

מימשק הניהול כולל 4 לשוניות. כשהלשונית צבועה באדום, סימן שיש עדיין פרטים חיוניים למלא שללא מילויים לא יופיע העסק באתר ובאפליקציה.

לשונית ראשונה – פרטי העסק

כאן יופיעו כל הפרטים שמילאתם בטופס ההרשמה ובנוסף פרטים נוספים.

הפריט הנוסף שהינו חובה הוא תיאור מקוצר של העסק (30-100 תווים). כאן מומלץ לרשום את הכותרת הראשית כפי שמתארת את העסק שלכם, כך שגם מי שאינו מכיר את העסק שלכם יוכל להבין במבט אחד במה מדובר.

לשונית שניה – דף העסק

בלשונית זו תמצאו את שיוך הקטגורייה הראשית של העסק, אותה כבר מילאתם בטופס ההרשמה, ודאו שאכן זו הקטגוריה המתאימה ואם לא – עדכנו אותה. כאן יש אפשרות להוספת תת קטגוריה, אם ישנה כזו המתאימה לעסק שלכם. (לקוחות חבילת בסיס ופרימיום יכולים להוסיף שלוש תת קטגוריות)

שני פריטי החובה שבלעדיהם לא יופעל דף העסק שלכם הם תמונת לוגו ותמונה ראשית. (לקוחות חבילת בסיס ופרימיום יוכלו להוסיף 4 תמונות נוספות). ראו טיפ חשוב בהמשך בחלק של “טיפים וטריקים”

שאר הפרטים אינם חובה, אך מומלץ מאוד למלא אותם. אם יש לכם שעות פתיחה בעסק – מלאו אותן. בשעות שהעסק אינו עובד, יופיע באפליקציה החיווי “עכשיו סגור” בשעות שבהן ציינתם שהוא פתוח,  יופיע החיווי “עכשיו פתוח”. אם לא תמלאו כלל את שעות הפתיחה – לא יופיע כל חיווי.

בלשונית זו תוכלו גם למלא פרטים נוספים ומורחבים אודות העסק שלכם. עד 1,000 תווים. דיי והותר כדי לספר כל מה שצריך לספר על העסק שלכם ועל פעילותו. זהו אינו שדה חובה, אך מומלץ למלא לפחות מספר שורות קצרות.

לשונית שלישית – הטבות

כאן ישנן שתי סוגי הטבות: הטבת ראשית שהינה הטבת חובה. והטבות נוספות, שאותן יכולים להוסיף לקוחות עם חבילת פרימיום.

הטבת חובה ראשית – זהו פריט החובה אותו עליכם למלא כדי להופיע באתר ובאפליקציה, כאן תרשמו את הטבת החובה, המיועדת אך ורק לתושבי העיר שלכם. ללא פרסום ההטבה הזו – לא יופיע העסק שלכם באתר ובאפליקציה.

הטבת החובה היא הטבה אותה אתם מתחייבים להעניק אך ורק לתושבי העיר שלכם המציגים את כרטיס MyCityCard של העיר שלכם. להם ואך ורק להם. לא לאף אחד אחר. גם לא לאלו שמציגים כרטיס MyCityCard של ערים אחרות. שימו לב שהטבת החובה היא הטבה שמתווספת לכל הטבה אחרת שלה זכאים לקוחות רגילים שלכם, המגיעים ללא הכרטיס  (קופון שפרסמתם בעיתון, הנחה שקיימת על פריט כלשהו, סוף עונה, ארוחה עסקית וכו). זהו תנאי מהותי וחשוב. אי מילוי שלו יכול לפסול אתכם מלהופיע באתר ובאפליקציה.

לפיכך, מומלץ לתת הטבה שתוכלו לעמוד בה יחד עם הטבות נוספות שיש לכם בעסק. לדוגמא: 5% הנחה בכל קניה, או הטבה המותנת בקניה מעל סכום מסויים, פריט מסויים בהנחה (שלא ניתנת כמובן לאף אחד אחר), פריט מסויים בחינם או במחיר נמוך מאוד בקניה מעל סכום מסויים וכו.

חשוב לשים לב שלקוח במסלול חינמי יכול לשנות את ההטבה רק אחת לחודש. לכן, אם אתם לקוח במסלול חינמי, לפני שאתם מבצעים פעולת שמירה ופרסום, עברו היטב היטב על מה שרשמתם ושאין לכם טעויות מהותיות או טעויות כתיב. אם ברצונכם להעלות תמונה – העלו אותה במעמד זה (אפשר גם ללא תמונה). לאחר שתשמרו את ההטבה – לא תוכלו לשנותה למשך חודש! (אלא אם אתם לקוחות חבילת בסיס או פרימיום שיכולים לשנותה בכל רגע). ביכולתכם יהיה רק לעצור את ההטבה ואז גם ההופעה שלכם מושעית באתר ובאפליקציה, עד שתפעילו הטבה זו שוב. מומלץ לקרוא בהמשך טיפ וטריק בנושא הטבות.

הטבות נוספות – האפשרות לפרסם הטבות נוספות פתוחה רק ללקוחות עם חבילת פרימיום.

הטבות אלו הן הטבות שיכולות להיות מיועדות או רק לתושבי העיר שלכם או לכלל מחזיקי כרטיס MyCityCard. אלו הן הטבות שיכולות להיות מוגבלות בכפל מבצעים, כמו מבצעים אחרים שאתם עורכים (למעט העובדה שתושבי העיר שלכם זכאים בנוסף גם להטבת החובה), להבדיל שהן ניתנות רק למחזיקי הכרטיס העירוני שלכם או כלל מחזיקי הכרטיס ולא למי שאינו מציג כרטיס. (תמיד תוכלו להפנות לקוח שמעוניין במבצע ואין לו כרטיס MyCityCard, שיוריד את הכרטיס. זה לא עולה לו דבר. אך אין לתת את המבצעים וההטבות שאתם מפרסמים במערכת MyCityCard למי שלא מציג את כרטיס MyCityCard)

להטבות אלו בניגוד להטבת החובה, יש תוקף, כברירת המחדל היא חודש. אולם, אתם יכולים לשנות את התוקף כרצונכם. כשיעבור התוקף – ההטבה לא תופיע יותר באתר ובאפליקציה. אתם יכולים לשנותה בכל עת ואף להסירה בכל עת. כרצונכם. זהו כלי נהדר לבעל עסק יצירתי. אגב, בכל פעם שאתם מעדכנים או מוסיפים הטבה – אתם מקפיצים את העסק שלכם למקום הראשון בקטגוריה שלכם.

לשונית רביעית – הודעות יזומות על מבצעים קופונים והטבות (פתוח רק לעסקים עם חבילת פרימיום)

כאן יכולים עסקים עם חבילת פרימיום, לשלוח הודעות מבצע יזומות וקופונים ללקוחות המערכת. הודעות המבצע מגיעות כ”הודעות פוש” (כמו SMS) ונכנסות למסך ההודעות באתר ובאפליקציה של מי שקיבל אותה.

ניתן לבחור האם לשלוח הודעות מבצע יזומות רק ללקוחות העיר של שלכם או לכלל לקוחות MyCityCard (כולל מערים אחרות) הנמצאים בקרבת העסק שלכם.

יש גם להגדיר במערכת ההודעות לכמה אנשים אנו מעוניינים להגיע. חשוב לציין כי מתוך בנק הההודעות שלנו, נספרים רק אלו שההודעה הגיעה אליהם בפועל למכשיר הסמארטפון. שליחה ללא הגעה – לא נלקחת בחשבון ולא יורדת מתוך יתרת בנק ההודעות שלכם. בנוסף, אתם יכולים להחליט לעצור את ההודעה תוך כדי תהליך וכן לשלוח הודעת “נגמר המלאי” במקרה שאתם “בצרות טובות” והיתה הענות גבוהה למבצע.

שימו לב שהודעות המבצע היזומות יכולות להיות רק מסוג של הנחה באחוזים וזאת היות והמשתמשים יכולים להגדיר ולהגביל אצלם באפליקציה, החל מאיזה גובה הנחה הם יקבלו הודעות. (יש מי שיחליטו שהודעות מבצע החל מגובה 20% מעניינות אותם ויש שיחליטו שרק החל מגובה 40% ומעלה וכו.). לכן עליכם לרשום בשדה ההודעה את פירוט הודעת המבצע במילים כולל פירוט גובה ההנחה. ניתן להוסיף גם תמונה אם כי זו לא חובה. יש לשים לב שיש להגדיר תוקף של ימים ושעות להטבה (ניתן לדוגמא, גם לערוך מבצע של שעתיים, או מבצע של סוף יום מעכשיו לעכשיו כדי להזרים לקוחות)

במקרה הצורך תוכלו להגדיר למערכת מראש מתי להתחיל לשלוח את ההודעות. אם אתם מתכננים בערב את יום המחר, הרי התוכלו להגדיר למערכת להתחיל לשלוח מחר בשעה 9:00 בבוקר את הודעות המבצע שתכננתם למחר.

לקוח פרימיום מקבל במסגרת חבילת הפרימיום בנק חודשי של 1,000 הודעות, אולם באפשרותו לרכוש בנק הודעות נוסף במחירים משתלמים מאוד.

לאחר סיום הרשמתכם, המערכת מציעה 3 סוגי חבילות לבעלי העסקים הקטנים

חבילה חינמית ללא עלות – הכוללת: דף עסקי באתר ובאפליקציה, הכולל פרסום הטבת החובה המיועדת רק לתושבי העיר, אותה תוכלו לשנות אחת לחודש, אפשרות רישום בתת קטגוריה אחת.

חבילת בסיס בעלות של 30 ש”ח לחודש – הכוללת: דף עסקי משודרג באפליקציה ובאתר. הסרת הפרסומות מהדף העסקי, פרסום הטבת חובה המיועדת רק לתושבי העיר, אותהה תוכלו לשנות בכל עת, אפשרות רישום בשלוש תת קטגוריות, אפשרות להוספת קישור ישיר לאתר הבית ולדף הפייסבוק.

חבילת פרימיום בעלות של 50 ש”ח לחודש – הכוללת: דף עסקי משודרג באפליקציה ובאתר. הסרת הפרסומות מהדף העסקי, פרסום הטבת חובה המיועדת רק לתושבי העיר, אותהה תוכלו לשנות בכל עת, אפשרות רישום בשלוש תת קטגוריות, אפשרות להוספת קישור ישיר לאתר הבית ולדף הפייסבוק. אפשרות לפרסום עד 10 הטבות נוספות שכל אחת מהן תוכלו ליעד או לתושבי העיר בלבד, או לכלל מחזיקי כרטיס MyCityCard, אפשרות לשלוח 1,000 הודעות יזומות בחודש על מבצעים קופונים והטבות מיוחדות, באמצעות מערכת “הודעות פוש” מתפרצות המגיעות לסמארטפון של תושבי העיר, או של כלל משתמשי מערכת MyCityCard הנמצאים בקרבת העסק שלכם. בנוסף יש ללקוח פרימיום אפשרות לרכוש חבילות הודעות נוספות במחיר אטרקטיבי.

שתף בעל עסק קטן